Rozhovor: Salón Wedding Avenue radí ako si správne vybrať svadobné šaty

Ak ste sa zasnívali do krásnych svadobných šiat Milla Nova či  Lorenzo Rossi, nájdete ich práve v svadobnom sálone Wedding Avenue v Bratislave. Majiteľka salónu Veronika vám poradí, ako si správne vybrať svadobné šaty, aké trendy nás čakajú v svadobnej sezóne 2019 a tiež nám prezradí, čím sú jej salóny výnimočné.


V akých mestách vás môžeme Veronika nájsť?

Wedding Avenue vznikol pred ôsmimi rokmi, naša hlavná pobočka je v Bratislave. V roku 2017 sme otvorili druhú pobočku, Wedding Atelier vo Viedni.

 

Z ktorých známych značiek svadobných šiat si môže nevesta vybrať tie svoje vysnívané?

Potrpíme si na kvalitu a prestížnosť značiek, momentálne spolupracujeme so značkou Milla Nova a Lorenzo Rossi, zároveň tieto značky sú takými nášmi „ťahúňmi“, sú veľmi obľúbené. Naše salóny na Slovensku i v Rakúsku sú jediné, kde ich môžete nájsť, máme na tieto značky exkluzivitu. To znamená, že nevesta nenájde tieto šaty nikde inde a to jej zabezpečí, že bude jedinečná.

 

 

 

 

Čím je Váš salón výnimočný?

Wedding Avenue mal od začiatku nastavený jasný koncept. Salón možno svojou veľkosťou opísať ako stredne veľký, nikdy sme nemali tendenciu byť veľký, megalománsky salón, kde nájdete stovky svadobných šiat. I preto má Wedding Avenue skôr rodinný charakter, potrpíme si tiež na zariadenie, ako to u nás vyzerá, chceme, aby sa naše nevesty cítili u nás veľmi príjemne. Skrátka keď k nám príde nevesta so svojou skupinou, aby sa u nás cítila ako v obývačke :)! Nechceme, aby to bolo také strojené, chladné, ale skôr „domácke“ a príjemné.

V čom sme ďalej iný, ako som už spomínala, veľmi si potrpíme na exkluzivitu značiek, kvalitu materiálov, ale i kvalitný servis. Ako prvý svadobný salón sme zaviedli, že u nás sa svadobné šaty požičiavajú maximálne 4x a dosť a automaticky sa kupuje nový model. To znamená, že u nás nevesta nenájde nejaké opotrebované, zašednuté alebo dotrhané šaty. Čiže toto je vec, ktorou sme výnimočný, sme na ňu veľmi hrdý a veľmi si na to potrpíme. Ďalej je veľmi pre nás dôležitý prístup k nevestám, snažíme sa, aby bol skôr osobný a jedinečný, snažíme sa nevestám vychádzať maximálne v ústrety.

 

 

 

Otvorili ste svadobný salón aj v susednom Rakúsku. Je nejaký zásadný rozdiel v požiadavkách a nárokoch slovenských a zahraničných neviest?

Musím povedať, že Slovenky sú naozaj veľmi krásne :), ľahšie sa nám pracuje na slovenskom trhu. Zásadný rozdiel v požiadavkách však nevidím.

 

Líši sa ponuka služieb Vášho salónu doma a vo Viedni?

V Bratislave aj vo Viedni je koncept salónu rovnaký, je rovnako veľký, je tam rovnaké zastúpenie značiek šiat. Hlavným rozdielom je, že vo Viedni sa šaty kupujú a na Slovensku sa šaty požičiavajú. Všade na svete sa šaty kupujú, iba v niektorých krajinách ako Slovensko, Česko, Maďarsko, čiastočne Poľsko sa šaty požičiavajú, tento fakt pramení často z finančných možností.

 

Svadobných salónov je u nás pomerne veľa, a to v každom väčšom meste. Ak by sme mali poradiť neveste, kde nájsť nielen krásne, ale i kvalitné svadobné šaty, na základe čoho si majú vyberať svadobný salón?

Dobrá otázka. Ja osobne odporúčam ísť neveste do dvoch, naozaj maximálne troch svadobných salónov. Na nevestinom mieste by som si primárne najskôr spravila dobrý rešerš na internete. Hneď ako otvorí stránku svadobného salónu, vie si veľmi ľahko vyselektovať, či sa jej šaty páčia, či ju oslovila stránka dizajnom, či je zrozumiteľná, či tam majú umiestnené referencie, reálne svoje nevesty. Toto je prvé „sito“, určite by som ďalej navštívila sociálne siete rôznych salónov. Salón Wedding Avenue je veľmi pyšný, že je jednotkou na slovenskom trhu, čo sa týka facebookových i instagramových fanúšikov, je pre nás veľmi dôležité komunikovať či už s nevestami, či s potenciálnymi zákazníkmi, či okolím, stále im prinášame nejaké novinky, čo sa u nás deje, informujeme ich o tom, to je ten komunikačný bonus. Nevesty si vedia veľmi rýchlo pozrieť, ako naše šaty vyzerajú na reálnych nevestách, vidia recenzie, spokojné statusy neviest, že bolo všetko v poriadku a že sa cítili u nás fajn. Čiže ak to zhrnieme, tak jednoznačne odporúčam navštíviť web, sociálne siete, vybrať si dva až tri salóny a tam ísť osobne. Čo určite neodporúčam, je chodiť do veľa salónov, pretože nevesty sa potom úplne stratia, vôbec už nebudú vedieť, čo chcú, a tiež by som odporúčala brať si menší počet poradcov.

 

Boli ste nedávno v Barcelóne na známom Barcelona Bridal Fashion Week, kde známi tvorcovia svadobných šiat predstavili to najlepšie na sezónu 2019. Tak čo nás čaká :)? Aké novinky uvidíme vo Vašom salóne?

Aj budúci rok bude v znamení „čipky, čipky, čipky“ :)! Opäť zostávajú v popredí nude, prírodno biele odtiene, púdrovo- ružové, „blush“. Ostro biela úplne vymizla, už sa nedostáva do popredia. Čipky nájdeme v rôznych prevedeniach, husté, masívne alebo jemné. Budúci rok bude veľmi populárny vršok do tvaru „V“. Do pozadia idú aj korzety, skôr nájdeme šaty na ramienka alebo hore kryté, transparentné, kryté sieťkami, po ktorých sa ťahá, plazí čipka. Prím budú hrať však V-čkove výstrihy doplnené napríklad tylovými sukňami, ktoré budú z čipky a občas sa objaví nejaký ten štrasový doplnok. Pokiaľ ide o ostatné doplnky, závoje vždy boli a budú :), tu sa nič nemení.

Ešte je veľmi dôležité doplniť, že nová kolekcia do nášho salónu prichádza v úvode októbra, vtedy odporúčame nevestám nás navštíviť, odvtedy si môžu šaty rezervovať. Takže kto má svadbu v roku 2019, od 1. októbra je u nás vítaný a môže začať vyberať. Taktiež je dôležité spomenúť, kedy má prísť nevesta k nám vo všeobecnosti vyberať svadobné šaty. Kto chce mať šaty z Wedding Avenue, odporúčam prísť rok až 3/4 roka dopredu, nakoľko každé šaty sú u nás jediný kus, jedna jediná veľkosť, čím skôr nevesta príde, tým ma väčší výber. Šaty uprostred roka nedostávame, takto má každá nevesta „rovnakú štartovaciu čiaru“ :).

 

 

 

A ešte otázka priamo na Vás :), ktorý tvorca svadobných šiat/ značka je Vaša najobľúbenejšia? Prečo?

Tak táto otázka je veľmi jednoduchá :), mojou top značkou je Milla Nova, stačí si pozrieť jej oficiálny Instagram alebo náš. Táto značka je proste božská :). Je úplne iná, je nadčasová, veľmi výrazne sa odlišuje od ostatných značiek. Milla Nova má svoj veľmi čitateľný rukopis, mám rada aj ich prácu so zákazníkmi, ako fotia. Majú neskutočné nápady, každá kolekcia je nafotená v inom meste, v inom štýle. Minulý rok bolo všetko nafotené v Barcelóne, aktuálny rok 2018 bol nafotený na Kube, sama už viem, ale zatiaľ neprezradím, kde bude nafotený rok 2019 :). Vedia sa veľmi vyhrať s fotkami, videami, making of videami, robia to dokonale a snažíme sa aj u nás vo Wedding Avenue touto cestou príblížiť. Čiže Milla Nova top!

 

Všetky informácie nájdu nevesty na našom webe www.weddingavenue.sk alebo na instagrame a facebooku.

                           Veronika Čermáková- Majerková, majiteľka salónu Wedding Avenue